SCK Consulting

Palvelut

Agile leadership

Meillä on agile-johtamisesta yli 20 vuoden ja kymmenien toimeksiantojen kokemus. 

Meiltä löytyy asiantuntija tilanteisiin, joissa tuotteiden -tai palveluiden julkaisujen aikataulut venyvät, laatu ei vastaa odotuksia tai organisaatiossa onnistumisen mittarit ovat epäselvät.

Lue lisää palvelusta ja katso referenssimme!

agile leadership

Agile coaching

Jos portfolion hallinta tai roadmapin suunnitelmat eivät jalkaudu kehitys- tai asiantuntijatiimeihin, ja työkalut toimivat rikkinäisen puhelimen tavoin, niin voimme auttaa ongelmissa.

Lue lisää palvelusta ja katso referenssimme!

ketterät johtamismenetelmät

Advisor

Olemme toimineet useassa yrityksessä johtoryhmän jäseninä ja neuvonantajina hallituksen strategioiden sekä tavoitteiden hahmottamisessa.

Ulkopuolinen neuvonantaja hallituksessa tai johtoryhmässä pystyy puolueettomasti havainnoimaan johtamisen tiimityötä ja tavoitteellisuutta yksinkertaisemmin ja tätä kautta auttaa realistisiin tavoitteisiin.

Lue lisää palvelusta ja katso referenssimme!

johtoryhmäkonsultti

Palveluksessasi

Sami Karjalainen
Myynti, Projektijohdon konsultti, ja perustaja

sami@sckconsulting.fi
+358 50 323 8744

Jarmo Närvä
Projektijohdon konsultti


jarmo@sckconsulting.fi
+358 50 408 6175

Jouni Hytönen
Projektijohdon konsultti


jouni@sckconsulting.fi
+358 50 309 2703

Erika Loimukallio
Projektinjohdon konsultti

erika@sckconsulting.fi
+358 44 547 3244

Mikael Sibakov
Projektijohdon konsultti


Kimmo Uitto
Laadunvarmennus
konsultti

kimmo@sckconsulting.fi
+358 400 317 373

Ossi Viitanen
Laadunvarmennus
konsultti

ossi@sckconsulting.fi
+358 50 486 2080

SCK Tiimi(1)